HTML

2010.11.20. 11:03 SaWacc

2010.11.19. - Összefoglaló

Újabb nap, újabb összefoglaló. OKC - Boston rangadóval indult az este. A vendégek negyedenként ha kevéssel is, de mindig tudták növelni előnyüket, a negyedik negyedre 8 pont volt az előnyük. Westbrook remek formában volt, de a társakra sem lehetett panasz, jól tudták kompenzálni Durant hiányát. A hazaiak viszont nem voltak kirobbanó formában, egyikük sem jutott 20 pont fölé, sőt, Ray Allen 10 pontot sem dobott, talán O'Neal hozta a tőle elvárhatót(27 perc alatt 11 pont, 6 lepattanó). Az utolsó játékrészben visszahozta magát a Celtics de győzni végülis nem tudott, 5 ponttal maradtak le a hosszabításról. A Miami Heat hazai pályán fogadta a Charlotte Bobcats együttesét. A Heat James 32 pontjával és Bosh dupla-duplájával(végre 10 lepattanó fölött szedett) magabiztosan vezetett a mérkőzés végéig. A másik oldalon Steph Jackson 30 pont, Gerald Wallace fél óra után kipontozódott. A Nyugati favorit is nyert, Kobe 23 pontjával és Gasol dupla-duplájával(ez már a 11. a szezonban) simán hozta a meccset, Love 0 pontot dobott, Milicic elképesztően jól játszott(23 pont, 16 lepattanó, 5 assziszt, 6 blokk), Beasley 25 pontig jutott. Tim Duncan tegnap megdöntötte David Robinson rekordját, hisz 20797 pontával 7 ponttal előzi meg a legenda rekordját, így most már Duncan tartja a legtöbb pontot szerzett játékos Spurs mezben rekordját. A Chicago Dallasba látogatott egy izgalmas meccs erejéig. Nem bírtak egymással a csapatok, kevés pontot dobtak, az utolsó negyed elején 56-59 volt az eredmény. Nowitzki 36 pontig jutott, Rose 22ig. A Bulls az utolsó percekben beindult, Taj Gibson megdobta élete első tripláját(9 méterről), Rose okosan passzolt, mindig megtalálta az üres embert, akik rendre bevágták a labdákat. Boozer nélkül tudott nyerni a Bulls, könnyen bajnok esélyes lehet a csapat, ha Boozer felépül.

Eredmények: Oklahoma - Boston 89-84, Milwaukee - Philadelphia 79-90, Houston - Toronto 96-106, Memphis - Wahsington 86-89, Charlotte Bobcats - Miami Heat 87-95, L.A Lakers - Minnesota 112-95, Cleveland - New Orleans 101-109, Spurs - Utah 94-82, Chicago - Dallas 88-83, New Jersey - Sacramento 81-86, New York - Golden State 125-119

Ma 9 meccs lesz, játszik a Magic, a Heat és az OKC is. Összefogaló holnap.