HunNBA

Minden, ami NBA, magyarul.

2010.11.18. 15:20 SaWacc

2010.11.17. - Összefoglaló

Újabb nap, újabb összefoglaló. Phoenix - Miami-val indult az éjjel, csak annyit a meccsről, hogy ég és föld. Nash 140 meccse után az első meccse, ahol csupán 2 assziszisztot osztott ki. Ellenben a Wade-James-Bosh trió (újra)magára talált, James majdnem tripla-dupla(20 pont, 9 assziszt, 8 lepattanó), Bosh szezoncsúcs, 35 pontig jutott és Wade-re sem lehetett panasz, jól passzolt és egy hatalmas zsákkal a meccs legszebb momentumát is magának tudhatja. A Los Angeles Lakers újabb győzelmet zsebelt be, ezúttal a Detroit volt az áldozat. Kobe 33 pontot dobott három negyed alatt. A Minnesota Love dupla-duplájával szoros meccsen múlta felül a Clippers együttesét, a másik oldalon Blake Griffin szintén dupla-dupla. A New Orleans újra találkozott a Dallassal, most hazai pályán. Az utolsó másodpercekben is volt reménye a Dallasnak, de David West két szenzációs labdaszerzése keresztbe húzta Nowitzkiék terveit. Paul és Okafor dupla-dupla. A Durant-Westbrook páros folytatta ámokfutását a houston ellen, 45 pontot dobtak együtt, Westbrook dupla-dupla, az OKC könnyedén nyert, az összes negyedet ők nyerték. A Chicago - Spurs meccs hozta a legnagyobb fordulatot. Félidőben 10 ponttal vezettek Roseék, de aztán beindult a gépezet, Manu-Tony és Duncan "bucket after bucket" játéka 37-12es futáshoz vezetett a harmadik negyedben, Bonner megint bevágott két triplát, ezzel már 83%al vezeti a tripladobót. Érdekesség, hogy Tim Duncan beérte David Robinsont a legtöbbször Spurs mezben pályára lépők között, és ezen a számára történelmi meccsen győzni tudott a csapata.

Eredmények: Phoenix - Miami 96-123, Toronto - Philadelphia 94-86, Washington - Boston 83-114, L.A. Lakers - Detroit 103-90, L.A. Clippers - Minnesota 111-113, Dallas - Hornets 97-99, Houston - OKC 99-116, New Jersey - Utah 88-98, Chicago - Spurs 94-103, New York - Sacramento 113-106

Ma három mérkőzés lesz, a Phoenix - Orlando-t közvetíti a Sport1 hajnali 2től, összefoglaló holnap.